חזון ומטרות

מרכז עלומים פועל כמרכז שיקומי לילדי רווחה. המטרות שלנו הן ברורות ובסיסיות:
 
1. לשקם את חיי הילדים, להוציא אותם ממעגל המצוקה, להצמיח בוגרים עצמאיים ותורמים לחברה שיבנו בעתיד בתים יציבים ובריאים. 
 
2. לחבר את הילדים לשורשי עמנו. להכיר להם את המסורת היהודית ולנטוע בהם את תחושת השייכות לעם ישראל לתורת ישראל ולארץ ישראל.
 
המרכז משמש לילדינו - אלו הגרים בו בקביעות וגם לאלו הנעזרים בו בתוכניות הומניטאריות שונות - דגם של בית.
 
"בית" זו מילת המפתח וממנה נגזרת הגישה שלנו לכל נושא ונושא בהתנהלות בית הילדים. בית המספק בראש ובראשונה יציבות, ביטחון, קבלה ואהבה אמיתית. הילדים יודעים שתמיד יש מי שיקשיב להם, יש מי שדואג להם. לא רק לעכשיו, אלא בעיקר לעתיד.
 
אנחנו מאמינים שכל אחד מהילדים שלנו יכול להצליח בחייו, אם רק ניתן בו אימון. ילד שזוכה לאימון מהמבוגרים יוכיח את עצמו וישתדל לממש את הציפיות שתלויות בו. אנחנו כאן בשבילם, אנחנו פוסעים איתם יד ביד בשבילי החיים ומובילים אותם לעתיד יציב ובטוח. אנחנו שואפים לממש את ההגשמה העצמית של כל חניך. אנחנו מאמינים בכל ילד, ובטוחים שילד מקבל הופך לאדם נותן.
 
אנו מפתחים אצל הילדים שאיפה לעתיד טוב יותר, לעתיד בריא ומצליח ונוטעים בהם את האמונה בעצמם, את הידיעה שיש להם את הכוחות להצליח ושיש מי שעומד מאחוריהם ומגבה אותם. אנו מלמדים אותם, על היכולות החבויות שלהם ומשתדלים לפתח אותן ולאפשר להם לחוות חוויות מדרבנות של הצלחה.
 
אנו דואגים להגברת תחושת הביטחון והשייכות של ילדינו, באמצעות חיבור לכלל עם ישראל, חשיפה לקהילות יהודיות ברחבי העולם, קשר עם יהודים מחוץ למוסד שלנו, לימוד והפנמת ערכי היהדות המסורתית, וחוויות ממושכות של חגים ואירועים יהודיים. הילדים מרגישים אז, שגם אם אין להם משפחה ביולוגית קרובה, בכל אופן יש להם משפחה מורחבת מאוד של יהודים מכל העולם שמוכנים לאמץ אותם אל ליבם, שרואים בהם חלק אינטגראלי מהקהילה ומוכנים לסייע בכל דרך אפשרית על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה שלהם בחיים.
 
הילדים שלנו זוכים ליד מסייעת ולתמיכה לא רק בשנות לימודיהם במוסד. כל בוגר זוכה לסיוע במימון לימודים גבוהים, עזרה בביסוס חיים עצמאיים, וכמובן - על פי השאיפות שלו - עזרה בקבלה לתוכניות עליה לארץ, עליה עצמאית במקרים מסוימים, וקשר תומך גם לאחר מכן, בכדי לסייע בהשתלבות בחברה החדשה. עד היום הבוגרים שלנו חלקם התקבלו ללימודים גבוהים, כעשרה ילדים עלו לארץ, והשאר זכו לתוכנית אישית המתאימה להם.
 
כל פעילות שמתרחשת אצלנו, או כל פרויקט מתוכנן מכוון לאחת ממטרות אלו - מתן כלים לילד להצלחה, לעצמאות ולבניה עצמית וחיבור של הילדים עם עמינו.