הקמפוס

מרכז עלומים נבנה בתוך קמפוס מרהיב עין בפרברי העיר ז′יטומיר. המתחם, בגודל של 130 דונם, נמצא על שפת נהר, בתוך אזור של חורש טבעי. הילדים נהנים מאווירה רגועה, מאויר צלול ומסביבה התומכת במטרות של יצירה והתפתחות.
 
בקמפוס יש מגרש כדורגל, מתקני ספורט , מתקני משחקים לגיל הרך ופינות ישיבה בין העצים. הוא מורכב מכמה מבנים - מבנה הפנימייה המרכזי, מבני מגורים לאנשי הצוות החינוכי, חדרי אוכל מרווחים, מטבח מרכזי, אולם לפעילות ולאירועים, דירות לאירוח קרובי משפחה של הילדים המגיעים לביקור, מבנה של מרפאה וחדרי טיפולים ובית כנסת.
 
מבנה הפנימייה עצמו מכוון להחדרת תחושת חמימות וביתיות אצל הילדים. הוא תוכנן עבור 6 קבוצות בנות 12 ילדים כל אחת. כל קבוצה גרה בדירה נפרדת. כל דירה מורכבת מארבעה חדרי ילדים, יחידת מגורים למדריכות, סלון לפעילויות, חדר מרכזי לארוחות, הכנת שיעורים ומשחקים, מטבח קטן ויחידה סניטארית מורחבת. החדרים מאובזרים בריהוט מודרני ופונקציונאלי המותאם לילדים. כל דירה מיועדת לשכבת גיל שונה. בהתאם לכך הושם דגש עיצובי רב על בחירת הצבעים, הרהיטים והציוד המתאימים לכל שכבת גיל. הדירות עוצבו במיוחד תוך שימת דגש על אווירת הביתיות. כיום, הילדים יכולים להכין לעצמם שתיה חמה, להתאסף בלובי לצורך משחקים, חגיגות יום הולדת ועוד. בדירות ישנם מחשבים למשחקים ולימודים ומערכות סטריאו להאזנה למוסיקה וספרים לקריאה. רוב הפעילות הקבוצתית נערכת בדירות, ולעיתים אפילו את ארוחות הערב סועדים הילדים שם, במקום ללכת לחדר האוכל.
 

חיי היום יום מרוכזים בעיקר באזור הפנימייה, ולרשות הילדים עומד כל הקמפוס על הפונקציות השונות שבו. רוב הפרויקטים לילדי חוץ - הילדים שמתגוררים במסגרת ביתית - מנוהלים באזורים הנרחבים שמחוץ לבנין הפנימיה - קייטנות יום, מחנות, ימי כיף לילדים, מרכז חוגים לילדי רווחה ועוד.