צוות

צוות המרכז כולל כ-50 עובדים בתחומים שונים - החל מהתחום החינוכי וכלה בתחום התפעולי - עובדים סוציאליים, חינוכיים, פסיכולוגים ומטפלים, עובדי מטבח, ניקיון ותחזוקה.
 
אנו משתלים לאייש את התפקידים עם עובדים מומחים בתחומם שיוכלו לבצע בצורה מקסימאלית את תפקידם.
 
כדי להנחיל את הקונספט החינוכי שלנו, העמדנו בראשי הצוותים דמויות ישראליות, שעברו הכשרה מקצועית בארץ.
 
בראש הצוות התפעולי נמצאת אם בית מסורה במיוחד, שאוהבת את הילדים ואכפתית למצבם. היא משמשת כדמות המקשרת בין הצוות המשקי לצרכי הילדים היום יומיים, דואגת להלבשת הילדים בצורה נאותה, מדרבנת התחלת טיפולים רפואיים נחוצים, דואגת שיוגש לילדים אוכל מזין וטעים, מטפלת בארגון, בסדר ובניקיון ובכלל מארגנת את עבודת הצוותים התפעוליים השונים.
 
אם הבית מלמדת את הילדים לדאוג לניקיונם האישי ולסביבתם. עומדת גם בקשר צמוד עם הפסיכולוגית, מקבלת עצות והדרכה ובמקביל גם מעלה בעיות שנתקלת בהם ואשר מצריכות טיפול. 
 
בראש צוות ההדרכה עומדת רכזת חינוכית שמארגנת את עבודת המדריכות, דואגת לשיתוף פעולה בין הצוותים ועומדת בקשר רצוף עם בית הספר ועם המורים, דואגת לקידום מצבם הלימודי של הילדים, ובעצם נמצאת במקום שמאפשר לה לראות כל ילד מכל הכיוונים ובהיבטים השונים של חייו.
 
הילדים חולקו לחמש קבוצות הומוגניות קטנות על פי גילאים:
  • קטנים – גילאי 2-7.
  • בנים – גילאי 7-12.
  • בנות – גילאי 7-12.
  • בנים גדולים – גילאי 12-19.
  • בנות גדולות – גילאי 12-19.
בראש כל קבוצה עומדות שתי מדריכות: מדריכה מנוסה דוברת רוסית, ומדריכה צעירה מתנדבת מהארץ. 
 
המדריכות המקומיות, מגיעות כל יום אחר הצהריים לבית הילדים ושוהות עם קבוצתן משעת חזרת הילדים מבית הספר ועד לשעות הערב. הן עומדות בקשר יומיומי עם המורות בבית הספר, מכינות עם הילדים שיעורי בית, אחראיות לסדר בקבוצה ולהופעה החיצונית של החניכים. 
 
המדריכות הישראליות אחראיות על שעות ההשכבה והלילה, ההשכמה בבוקר ושליחת הילדים לבית הספר, מכינות פעילויות חברתיות, אירועים לחגים ומועדים, אחראיות על האווירה היהודית בבית הילדים, ומשמשות אוזן קשבת לכל ילד בכל נושא. הן דואגות להעביר הלאה את הנושאים הדורשים טיפול ומקרינות לילדים אכפתיות וחום. 
 
בנוסף עובדת רכזת פעילות שאחראית על הפקת כל האירועים בפנימייה. מארגנת חגיגות, דואגת להפעלת המרפ"ד ולביצועם של פעילויות חברתיות, חגים ומסיבות, ממלאה ומקשטת את קירות הפנימייה, מפעילה מבצעים שונים ודואגת לשמור כל הזמן על אוירה חיה ותוססת במקום.
 
מעליהם מתפקדת המנהלת, כסמכות ראשית המטפלת ודואגת לילדים עד הסוף. ילד יודע שהוא יכול לפנות אליה בכל שעה ותמיד יזכה למענה. 
 
מערך זה מאפשר הקשבה תמידית לצרכי הילד, מעקב רציף אחר התנהגות, רצונות ובעיות. המנהלת והרכזות מתגוררות במתחם בית הילדים ונגישות בכל שעות היממה. ילדים מגיעים לבתיהן כשיש להם צורך בכך והמדריכות יכולות להיעזר בהן בכל שעה.