פנימיית יום

מרכז עלומים פותח את שעריו לא רק לילדים הגרים במקומות מרוחקים, אלא גם לאלו אשר מתגוררים בעיר ז′יטומיר עצמה. לכל ילד אנו בונים הערכה אינדיווידואלית כוללת של תפקוד המשפחה והילד בתוך המערך המשפחתי, ועל פי התוצאות נבנית תוכנית שיקום לילד. 
 
בהתאם לתוצאות ההערכות, מצאנו שיש צורך בהקמת פנימיית יום שתתפקד במקביל לפנימיה הראשית. ילדים, שאין סכנה מידית עבורם להתגורר בבית עם הוריהם, אך הם אינם מקבלים שם את כל הכלים להם הם זקוקים, יכולים להשתלב במסגרת זו, הראשונה מסוגה באוקראינה.
 
הילדים מגיעים לפנימייה מיד אחרי בית הספר, נהנים מהשגחת מבוגר אחראי, מכינים שיעורים בעזרת המדריכות ובשעת הצורך מקבלים שיעורים פרטיים במקצועות שונים. הם משתלבים במערך החוגים ובכל הפעילויות החברתיות. 
 
מידי ערב, לאחר ארוחת ערב מזינה, ולאחר שהתקלחו והם מוכנים לגמרי לשינה, הם מגיעים לבתיהם ופוגשים את הוריהם. חלקם שוהים בפנימייה בסופי השבוע ובימי החופשות באופן מלא, כולל לינה, וחלקם מגיעים אלינו רק בימי לימודים.
 
כחלק מהתפיסה המכירה בחשיבות המשפחה של הילד כגורם משמעותי בחייו, חשוב לנו לעודד מסגרת זו ולתת להורים הזדמנות לשמירה על קשר בריא ומועיל עם ילדיהם. ההורים עובדים איתנו מתוך שיתוף פעולה, וכך מצטיירת לילד תמונה של מסגרת משותפת, תומכת ומובנית הן מצידנו והן מצד משפחתו.