לימודים

ההצלחה בלימודים נתפשת אצלנו כגורם מפתח חשוב בהצלחה עתידית וביציאה ממעגל המצוקה. הצלחה זו יש לה כמה פנים:
  • עצם הסיפוק – חווית הצלחה אחת גוררת רצון ושאיפה לחזור עליה פעם נוספת. ילד שמצליח בבית הספר, ירצה להצליח גם בהמשך וגם בתחומים אחרים.
  • מעמד חברתי – אין דומה ילד נכשל לילד חרוץ. גם המורים וגם החברים יודעים להעריך הצטיינות. אצלנו באוקראינה, הצלחה בלימודים מוערכת מאוד בחברה ומעמידה את הילד במקום חיובי בין חבריו ומוריו.
  • דימוי עצמי – התוצאה של חוויות ההצלחה הפנימיות והערכה החברתית, משפיעה על העלאת הדימוי העצמי של הילד. הוא מתחיל להאמין ביכולותיו ומשתמש בהם כדי לשבור את מעגל המצוקה שממנו הוא הגיע. ילד בעל דימוי עצמי גבוה, יוכל לפרוץ את נתוני הפתיחה הגרועים שלו ולצמוח גבוה.
לכן, פיתחנו מערך מקיף של מעקב, סיוע, תגבור לימודי ועידוד הצטיינות.
 
הילדים מתחנכים בגימנסיה אור אבנר בז′יטומיר, או בגן הילדים שעל יד בית הספר. בבית הספר מיושמת תכנית לימודים של משרד החינוך האוקראיני, בנוסף לתוכנית של שיעורי עברית ומסורת שמתנהלים בהנחיות משרד החינוך הישראלי. צוות המורים הוא מקצועי במיוחד, ועובר הכשרות פדגוגיות תקופתיות. 
 
צוות בית הספר בראשות המנהלת, עובד בשיתוף פעולה מול הנהלת בית הילדים ויחד מגובשים פתרונות לבעיות לימודיות וחינוכיות העולות על הפרק. בבית הילדים עובדת רכזת לימודית, שבנתה תיק לימודי לכל חניך. היא עומדת בקשר עם המורות, מקבלת עדכונים שוטפים מבית הספר ובונה את מערך העזרה הלימודית.
 
העזרה בלימודים נעשית בכמה תחומים:
  • הנחיה קבועה למדריכות, באלו תחומים וכיצד יש לקדם כל חניך.
  • שיעורי תגבור פרטיים או בקבוצות קטנות שנמסרים על ידי מורי בית הספר.
  • שיעורים פרטיים בשטח בית הילדים, בשעות אחה"צ והערב לילדים מתקשים, או לכאלה בעלי פער לימודי.
ילדים שנמצאים במצב לימודי טוב, מקבלים תגבור בתחומים שמעניינים אותם. ישנם ילדים שמשתתפים בקורסי הכנה לאוניברסיטה, ילדים שלומדים שיעורי תגבור בכדי שיוכלו לקבל מדליות הצטיינות ועוד. הצוות החינוכי עוקב אחר מצבו של כל ילד, כדי לתת לו את המענה המתאים עבורו באופן ספציפי. 
 
הרכזת הלימודית מהווה הכתובת לכל עניין בית ספרי. הילדים נגשים אליה לקבל מחמאות על ציון טוב, הצלחה במבחן ולהפך. אנו משתדלים ליצור אווירה המעודדת ומדרבנת את ההשקעה בלימודים, ומקווים לשפר בכך את ההצלחה העתידית שלהם.